MUTLU ANNE – MUTLU ÇOCUK

Anne-baba olmanın ve çocuk büyütmenin doğal bir olgu olduğu ve özel bir eğitime gereksinim duyulmadığı zamanların çok gerilerde kaldığı bir çağdayız. Bu yüzden anne-babalar ve hatta eğitimciler, çocuğu anlamakta, destek olmakta ve sorunları çözebilmekte sıklıkla zorda hissediyorlar kendilerini. Günümüz yaşamının karmaşıklığı, değişim hızı ve çeşitliliği insanları, her alanda olduğu gibi anne-baba olarak da sık sık karşılaşılan yeni durumlara ilişkin kararlar almak, pek çok seçim yapmak zorunda bırakıyor ve gelişim yönünde çaba harcamaya iterek, değişmeye zorluyor.
Lansky der ki; “Giderek, bir insanın yaşamından sorumlu olduğunuz gerçeği, karabasan gibi üzerinize çöker. Yaptıklarınızı ve söylediklerinizi denetleyemez hale gelirsiniz. Oysa çocuklarınız, sizi umursamazlar bile. Söyledikleriniz bir kulaklarından girip öbüründen çıkar. Ve sizin tüm çabalarınıza karşı bildiklerini okurlar. Zaman geçip, sonunda çocuk yetiştirmek üzerine bir şeyler öğrendiğinizde, bir de bakarsınız ki ya nene ya da dede oluvermişsinizdir. Tüm öğrendiğiniz ise konuya ilişkin ne kadar az şey bildiğinizdir.”
Bu eğitim sonunda annelerin, yaşadıkları çelişkileri giderebilmek, annelik rollerini güvenli bir şekilde hem kendileri hem de çocuğu yararına gerçekleştirebilmek için adım atmış olmalarını umuyoruz.

İçerik

Sağlıklı Aile İlişkileri
Anne Olmanın Püf Noktaları
Çocuğu Yeniden Tanımlamak
Çocuk Gelişim Görevleri
Aile ve Okul – Sistemler Çarpışınca!
Farklı Disiplin Yaklaşımları

SÜRE: 2 x 7 =14 saatlik 7 oturum halinde planlanmıştır.
ÜYE SAYISI: En az 8 en çok 12 kişilik grup çalışması şeklinde sürdürülür.
EĞİTİM GÜN VE SAATLERİ: Pazartesi-Salı-Çarşamba günlerinden biri gruba uygun olacak şekilde belirlenecektir. Eğitim saatleri 10:30 – 12:30 arasındadır.

to top button